Egy budapesti alternatív középiskolában csütörtök reggel, a tanárnő 2 műalkotás elemző összehasonlítását diktálta a hangosbemondóba. A teremben elsötétültek a kijelzők és a tizenegyedik bé osztály tanulóinak I-padján megjelent az első elemzendő feladat.
Záhelszki Zsombor (sport- és filmrajongó) dolgozatából idéznék egy részletet.
“ Az első pillantokban nem volt világos, hogy kire akarnak a videoklip készítők hivatkozni. Azonban minél inkább belemerültem a film képvilágába és leesett a francia szál, beugrott, hogy ez nem lehet más, csak Jean-Luc Godard a Francia Újhullám arisztokrata rendezője. Így egyértelművé vált, hogy a klipben szereplő karakterek sem lehetnek mások, csak a londoni hipszter kultúra prominens képviselői. Nem holmi szedett-vedett járgányokat birtokolnak, hanem tuningolt fixie-kel szelik át a várost jobbról -><- balra fentről |^|lentre.
^ S közben mindenféle kalandokba keverednek. Jó kis sztorimesélős retro menőség a minőség. Soha rosszabbat, gondoltam magamban, mikor lecsengett az utolsó szintihang.
A második klipet 5 perc szünet után játszotta le Mátra Istvánné született Itak Éva drámapedagógus.
Hogy kiegyenlített legyen a nemek közti harc, ezúttal egy lány hallgató, név szerint Boldog Krisztina irományából szemezgetek.
“Először azt hittem, hogy a tanárnéni rossz klipet kopipésztelt és Marion Cotillard főszereplésével egy elművészieskedett francia neodrámát kezdett el lejátszani nekünk. Aztán elkezdtem hallgatni a zenét, és mivel hibátlan angolsággal kezdtek el benne énekelni, arra gondoltam, hogy ez nem lehet más, csak egy középnagyságú angliai városka tehetséges fiataljainak saját készítésű házivideója. Amiben egy lány (nagyon tetszik a stílusa, bárcsak itthon is így biciklizhetnék) összevissza tekerget vidéken. Semmi története nincs, szerintem egy szép őszi délutánon vették fel, de a hangulata megfogott. Soha rosszabb érzést, gondoltam magamban az utolsó gitárriffek után.”
Mindketten 4-es alát kaptak dolgozatukra.
Utolsó kommentek